“DZIEŃ DZIECKA Z DOMEM KULTURY” – piknik rodzinny

6 czerwca w niedzielę na placu przy Domu Kultury w Małogoszczu odbył się Piknik Rodzinny, zatytułowany „Dzień Dziecka z Domem Kultury”. Na uczestników czekała moc atrakcji: zabawy i tańce z animatorkami z Bawialni „Kosia”, pokazy baniek, konkursy sprawnościowe, pies Marshall, balonowe zoo oraz bezpłatny plac zabaw.

Od lat dużą popularnością cieszą się zawody strażackie, w tym roku udział wzięło 47 zawodników i zawodniczek w wieku: 4 -15 lat. Musieli pokonać tor przeszkód, przeskoczyć rzekę, ugasić pożar, wszystko to oczywiście na czas i w z kaskiem. Było mnóstwo dobrej zabawy i zdrowa rywalizacja. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale z rąk Pana Mariusza Piotrowskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz oraz Pana Tomasza Skrobota – Prezesa OSP Małogoszcz, zwycięzcy – statuetki, dyplomy oraz nagrody. Zawody poprowadzili Druhowie z OSP Małogoszcz.

Podczas Pikniku Przewodniczący Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów “Senior” w Małogoszczu – Pan Józef Lasek przekazał w użytkowanie dla dzieci i młodzieży granitowy stół do gry w szachy i chińczyka, na który otrzymali dofinansowanie z Fundacji Lafarge “Wspólnie dla regionu”, jest on dostępny na placu przy sali widowiskowej DK Małogoszcz.

Nagrody do wszystkich konkursów ufundowała firma VEOLIA Południe, która przekazała drewniane gry, długopisy, balony, torby ekologiczne, bidony i inne.

Na zakończenie wydarzenia nasi strażacy zademonstrowali widzom szybki pokaz akcji gaśniczej, fundując dzieciakom prysznic 🙂 Dopisały: dobry humor i pogoda.

Składamy podziękowanie: OSP Małogoszcz, Straży Miejskiej i Policji za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom pikniku.

Pin It on Pinterest

Share This
Przewiń do góry