D O M

K U L T U R Y

w

M A Ł O G O S Z C Z U

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 12 stycznia w całej Polsce już po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji, jak co roku, włącza się Małogoszcz.

Sztab 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małogoszczu swoją siedzibę ma w Domu Kultury w Małogoszczu. W skład sztabu wchodzą Jacek Szymański, Zuzanna Gajek, Iza Dewerenda i Barbara Czupryńska.

W tym roku do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małogoszcz dołączy 40 wolontariuszy którzy  będą kwestować w kilku miejscowościach gminy Małogoszcz: Złotniki, Żarczyce, Rembieszyce, Kozłów, Mieronice i Małogoszcz.


Od godziny 16.30 na placu przed Domem Kultury rozpocznie się impreza plenerowa. Wystąpią: uczniowie ze szkół z terenu gminy Małogoszcz, artyści z Domu Kultury: Studio Piosenki, zespoły taneczne, Zespół Śpiewaczy „Bochenianki”, Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury Małogoszcz, gwiazdą wieczoru będzie, grający muzykę rozrywkową, zespół REVERS BAND.

 

W programie również mnóstwo atrakcji: sklepik orkiestrowy, uczestników imprezy plenerowej rozgrzeje ognisko (organizatorzy zachęcają do przynoszenia „żywych choinek” jeśli takowe mamy w domach – nie zostawiajmy ich przy śmietnikach, lecz, dostarczajmy na plac przed Dom Kultury w Małogoszczu).

Atmosferę podkręcą gorące Fitdziewczyny, które poprowadzą rozgrzewkę przed wspólnym morsowaniem. Na placu zostanie ustawiony basen z lodowatą wodą, do wspólnej kąpieli zachęcać będą Morsy z Małogoszcza.

Atrakcją będą również licytacje: swoje usługi na rzecz Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małogoszczu przekazali lokalni przedsiębiorcy, będzie mnóstwo okazji by zakupić prezent na Walentynki lub Dzień Kobiet: zabiegi kosmetyczne, stylizacji, fryzjerskie, karnety, rękodzieło, obrazy i inne. Ponadto będzie mnóstwo gadżetów z 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: koszulki, kalendarze.

Tradycyjnie już pracownicy Domu Kultury oraz członkowie sztabu przygotowują koszyk dobroci, w skład którego wchodzić będą naturalne przetwory i nalewki z płodów ogródkowych i darów lasu.

 

W organizację finału włączają się aktywnie, jak co roku, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Małogoszcz, radni oraz lokalni przedsiębiorcy którym serdecznie dziękujemy.

Organizatorami 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Małogoszcz są: Dom Kultury w Małogoszczu oraz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Scroll to Top