D O M

K U L T U R Y

w

M A Ł O G O S Z C Z U

STUDIO PIOSENKI RIVER

Poniedziałek
Wtrek
Środa
Czwartek
instruktor

STUDIO PIOSENKI - RIVER

STUDIO PIOSENKI skupia dzieci i młodzież chcącą rozwijać swoje talenty wokalne, poprzez indywidualne zajęcia z instruktorem. Zajęcia takie są kompleksowym ujęciem wszelkich zagadnień związanych z piosenką, od nauki śpiewu i interpretacji, przez odpowiedni dobór i tworzenie repertuaru dla poszczególnych uczestników . Dokonywanie systematycznych nagrań dla najlepszych umożliwia kontrolę postępów w śpiewie i daje możliwość zaprezentowania umiejętności uczestników Studia Piosenki na zewnątrz. Dobór piosenek indywidualnie dla każdego umożliwia idealne dopasowanie tekstu, melodii, stylistyki i wszelkich innych zagadnień muzycznych do konkretnej osoby, jej umiejętności, wrażliwości i temperamentu, co pozwala w pełni wykorzystać potencjał wokalny tkwiący w młodym wykonawcy.

Nasze Studio Piosenki znane jest na Festiwalach na terenie Polski i za granicami naszego kraju. W poprzednim sezonie artystycznym soliści naszego studia zdobyli wiele prestiżowych nagród promując nasz Dom Kultury.
Najwięcej nagród zdobyli : Hubert Bąk, Klaudia Stańczyk, Dagmara Staniek, Sylwia Gajek, Gabrysia Stańczyk, Karolina Nowak, Kinga Łopot, Mateusz Krupa, Wiktoria Mięsiak, Paweł Rydz, Monika Krzysztofik, Natalia Warzyńska.

Zajęcia indywidualne

W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież uzdolniona muzycznie.
Praca indywidualna ma na celu doskonalenie warsztatu wokalnego i wydobycie najlepszych naturalnych zdolności dziecka.
Indywidualna praca pozwala na nawiązanie przyjaźni pomiędzy uczniem i pedagogiem co pozwala osiągnąć lepsze efekty muzyczne. W trakcie zajęć uczymy się ćwiczeń wokalnych rozszerzająych skalę głosu. Ćwiczymy dykcję kształtując prawidłową artykulację,intonację,uczymy się pracy z mikrofonem. Zwracamy uwagę na interpretację utworu,znaczenie tekstu i frazowanie. Celem zajęć jest udział młodych wokalistóww koncertach i festiwalach.

Zajęcia zespołowe

Zajęcia zespołowe są dla dzieci, które chcą spróbować swoich sił w piosence. W trakcie zajęć uczymy się śpiewać w grupie. Kształtujemy słuch muzyczny i poczucie rytmu.
Na zajęciach dzieci poznają podstawy sztuki wokalnej. Na bazie ćwiczeń wokalnych i licznych piosenek uczą się prawidłowej dykcji, oddechu, artykulacji, ruchu scenicznego a także pracy z mikrofonem.
Grupa ta bierze czynny udział w imprezach artystycznych organizowanych przez Dom Kultury.

Scroll to Top