Bo w duszy nam gra

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY

Zespołu Pieśni i Tańca Domu Kultury w Małogoszczu jest jedynym tego typu zespołem w naszym powiecie i jednym
z najmłodszych stażem w województwie . Powstał przy Domu Kultury w Małogoszczu w marcu 2010 r. W skład 25 osobowego
zespołu wchodzą ludzie których pasją jest taniec, śpiew i tradycje ludowe, ich żywiołowe koncerty dają wiele radości i zapomnienie publiczności .

W repertuarze zespołu znajdują się pieśni i przyśpiewki regionu świętokrzyskiego oraz tańce regionalne i stylizowane które są prezentowane podczas imprez w województwie a także kraju.

Mimo małego stażu scenicznego ma w swym dorobku wiele nagród i wyróżnień zdobytych podczas konkursów krajowych: III miejsce w 2011r., II miejsce w 2012r., III miejsce w 2013 r. Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem w Busku Zdroju, nagrodę specjalną podczas Festiwalu Chleba 2012 w Mińsku Mazowieckim i Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego Rzeszów 2013 oraz nagrody indywidualne dla śpiewaków, solistów muzykantów, par tanecznych zespołu, wyróżnienie „Jawor u żródeł kultury2014”, III miejsce podczas 0gólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Przedbórz 2015.

Ostatnim i jak dotychczas największym sukcesem jest I miejsce zespołu oraz II akordeonisty Heńka Cacka podczas Buskich Spotkań z Folklorem które zespół odebrał przed WDK w Kielcach nagrodzony wielkimi brawami przez miejscową licznie zgromadzoną widownię za swój występ. Średnio w ciągu jednego roku zespół daje ok. 20 koncertów w całym kraju.

W imieniu zespołu ZAPRASZAMY na próby w każdy czwartek o godzinie 17.00 do Domu Kultury w Małogoszczu.

Kontakt: Jan Tracz DK Małogoszcz

tel. 600885772

dkmalogoszcz@op.pl

Pin It on Pinterest

Share This
Przewiń do góry