D O M

K U L T U R Y

w

M A Ł O G O S Z C Z U

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Mszą świętą w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Proboszcza ks. Henryka Makuły o godzinie 10:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się gminne obchody Narodowego święta Niepodległości w Małogoszczu.
W obecności Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz Mariusza Piotrowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz w latach 1998-2018 Jana Głogowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Małogoszczu Michała Borowskiego, Radnych Rady Miejskiej w Małogoszczu, Komendanta Komisariatu Policji w Małogoszczu nadkom. Michała Barczyńskiego, pocztów sztandarowych: Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego ORLĘTA POLAND COMMANDO LOK SURVIVAL, Małogoskiego Oddziału Powstańczego 1863 r. Klub Historyczny DK Małogoszcz, Szkoły Podstawowej im. 24 Lutego 1863 R. w Małogoszczu, Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozłowie, Rycerzy Kolumba Rady 16266 w Rembieszycach, a także w obecności Orkiestry Dętej DK, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Niepokonani w Bogu, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Małogoszcz, Wychowanków, Nauczycieli i Dyrektorów szkół z terenu gminy Małogoszcz, a przede wszystkim Mieszkańców naszej gminy, na Placu Kościuszki w Małogoszczu odbył się uroczysty apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wyjątkowym akcentem tegorocznego święta, był pochód uczniów wszystkich szkół z terenu gminy Małogoszcz, z wielkimi, biało-czerwonymi flagami. Młodzież wyruszyła z czterech stron rynku, aby utworzyć jeden szyk i uroczyście przejść wokół małogoskiego rynku.
Po wciągnięciu na maszt biało-czerwonej flagi przez poczet flagowy SGPO Małogoszcz i przemówieniu Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz, liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki, a uroczystości zakończyło tradycyjne już wspólne zdjęcie uczestników dzisiejszego święta!
Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w tegorocznego obchody święta Niepodległośći, a w szczególności Panu Jackowi Szymańskiemu oraz Szkolnej Grupie Przysposobienia Obronnego ORLĘTA POLAND COMMANDO LOK SURVIVAL za ogromne wsparcie i pomoc w organizacji gminnych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, a policjantom z Komisariatu Policji w Małogoszczu za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia!

GALERIA POD LINKIEM: 

https://www.facebook.com/photo?fbid=890507809281240&set=pcb.890515569280464

INFO:  Miasto i Gmina Małogoszcz

FOT: Paweł Krzysztofik

Scroll to Top